Firma Profili

Boztepe bir Şirketler Grubu olup 4 Kasım 2013 tarihinde İstanbul'da faaliyetlerine başladı. Boztepe çatısı altında birbiriyle iç içe olan dört kardeş şirket bulunmaktadır;


Boztepe Yapı, Boztepe Mühendislik, Boztepe Mimarlık ve Alista....

Boztepe Yapı, gayrimenkul geliştirme ve pazarlama alanında faaliyet göstermektedir.

Boztepe Yapı, dört kardeşin mühendislik, mimarlık, iç mimari ve mobilya ve inşaat konularındaki engin tecrübelerini ve yeteneklerini bir araya getirerek, işbirliği yaptığı sektörün lider gayrimenkul ve inşaat şirketlerinden aldığı entellektüel ve elagance kültürü, İstanbul'un en değerli ve en eski semtlerinden Kadıköy, Üsküdar, Fatih, Şişli, Bakırköy ve Beşiktaş'ta var olan eski ve güvensiz yapıları Dünya'nın en güzel şehri İstanbul'a yaraşır şekilde güvenli hale getirmeyi ve aynı zamanda güzelleştirmeyi ve yaşanılabilir mekanlar haline getirmeyi kendine ilke edinmiştir.

Boztepe Mühendislik, betonarme, çelik ve ahşap yapıların taşıyıcı sistem tasarım, mühendislik ve müşavirliğini yapmaktadır.

Boztepe Mühendislik, mühendislik ve müşavirlik alanında hem uluslararası firmalar ile hem de üniversite ile işbirliği yapmaktadır. Mühendislik ve müşavirlik alanında uluslar arası tecrübe ve üne sahip LERA ile işbirliğini, Türkiye, Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve körfez ülkelerindeki işlerde sürdürmektedir.

Boztepe Mühendislik, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Zekai CELEP, Prof. Dr. Alper İLKİ, Prof. Dr. Cavidan YORGUN, Doçent Dr. Kutlu Darılmaz, Doçent Dr. Cüneyt VATANSEVER ile, Boğaziçi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Uğur ERSOY, Doçent Dr. Kutay ORAKÇAL, Doçent Dr. Serdar Selamet, Kandilli Rasathanesi'nden Prof. Dr. Mustafa ERDİK hocalar ile danışman olarak işbirliği yapmaktadır.

Yüksek kulelerin ve önemli yapıların mühendislik hesap ve tasarımında Performans analizi, Time History gibi modern hesap yöntemlerini de kullanmaktadır Boztepe Mühendislik.

Boztepe Mimarlık, residance, ofis, AVM, hastane, okul v.s yapıların mimari tasarımı ve inşası alanında uzmanlaşmıştır.

Alista, iç mimari tasarım ve mobilya imalatı konularında 2007 yılında Mehmet Ali Boztepe tarafından kuruldu. Faaliyetlerini İstanbul ve Denizli'de icra eden Alista, bugüne kadar birçok değerli müşterisinin memnuniyetini kazanmanın gururunu taşımaktadır.